למה לא להיתקע על סגנון מוזיקלי אחד?

אוקיי.. אתם מתכוונים להתחיל ללמוד גיטרה ואולי כבר סגורים על הסגנון שהכי מושך אתכם. בדמיון אתם עומדים מול הקהל עם ברי סחרוף ונותנים את הסולו שהלחנתם. אבל שנייה לפני ההצלחה, כדאי שתבחרו מורה לגיטרה ששולט בכמה שיותר סגנונות, ולא רק באחד.

יש לזה סיבה טובה: אני יכול למשל להתחבר למוזיקה אלקטרונית באותה המידה שלפלמנקו או לג'אז, כאשר כל תחום יכול לתת לי משהו שהשני לא. התוצאה היא עושר אישי ואומנותי, תענוג גדול וגם מקצוענות. מצד שני, התמקדות בסגנון אחד אולי תהפוך אתכם למומחים אבל יהיו לכם חסרים. למשל, מי שינגן כל החיים הבי מטאל לא יידע אקורדים ולא יכול לנגן קטעים שיש בהם יותר הרמוניה.

נכון, ברמה הכי גבוהה ומקצועית צריך לבחור דרך אחת, אבל אם אתם עוד לא נגנים מפורסמים כדאי שתתחילו בלנגן הכל. כך תוכלו בהמשך לבחור בין הרבה אפשרויות לפי המשיכה המוזיקלית ולפי הכיוון שהחיים מובילים אתכם, והחיים נוטים להפתיע…

אם לסכם, בעיניי נגינה במספר סגנונות מרחיבה לכם את האופקים ואת הצמיחה האומנותית, וזוהי בסופו של דבר מקצוענות. כמובן, אם תחליטו בסוף שנגינה היא המקצוע שממנו תתפרנסו, תצטרכו לבחור בכיוון מסוים ודווקא מסיבה זו כדאי להשאיר את הדלתות פתוחות.

שתף:
facebookyoutubeemail
call