שבירת מיתוסים על לימודי גיטרה

המיתוס הראשון הוא שכל אחד צריך להתחיל בגיטרה קלאסית, אבל למעשה הקלאסית מיועדת לשני דברים: למוזיקה קלאסית ולפלמנקו, וכידוע יש עוד הרבה סגנונות אחרים. למשל, היא שונה לחלוטין מגיטרה חשמלית מבחינת סגנונות הנגינה, ובחשמלית גם הרבה יותר קל לנגן בהשוואה לקלאסית שהיא היותר מורכבת מכל האחרות. כך לדוגמא, ילד קטן יכול להגיע לתוצאות הרבה יותר מהר בגיטרה חשמלית מאשר בקלאסית. לצערי יש לא מעט אנשים שמאמינים במיתוס הזה ומפסידים, כי בהחלט להתחיל בחשמלית.

 

מיתוס השני הוא שאפשר ללמוד גיטרה מהאינטרנט, וגם הוא שגוי. ילד קטן בגיל 7 עד 10 לא יבין כלום מהאינטרנט, ולעומתו ילד קצת יותר גדול יכול ללמוד מהרשת אבל בצורה לא מסודרת, ויהיו לו הרבה חורים בהשכלה. לי באופן אישי האינטרנט כן עוזר אבל זה מגיע אחרי 28 שנים של נגינה, כשאין לי חסרים להשלים. אחד המורים שלי אמר לי פעם שאי אפשר ללמוד גיטרה בהתכתבות, וזה נכון. בשורה התחתונה, האינטרנט יכול בהחלט להוסיף דברים שלא חשבתם עליהם, אבל רק אחרי שאתם כבר יודעים לנגן.

 

המיתוס השלישי הוא שבן אדם שמאלי חייב לנגן על גיטרה שמאלית, ובעניין הזה הדעות חלוקות. למשל, גרי מור הוא גיטריסט שמאלי שלמד על ימנית והגיע לרמה בינלאומית, ולעומת זאת ג'ימי הנדריקס היה שמאלי ומנגן בגיטרה שמאלית. יש אנשים שאומרים שאם אתה מתחיל מאפס אז לא צריך להיות הבדל בין גיטרה לימניים או לשמאליים. לי היו לי מספר תלמידים שהתייעצתי איתם לפני תחילת השיעורים, הם החליטו ללכת על ימנית והגיעו לרמה מאוד גבוהה. מצד שני, היו מקרים שהתייעצתי עם התלמיד והוא החליט ללכת על השמאלית וזה בסדר גמור. מה שכן, צריך לקחת בחשבון שלשמאליים יש פחות אפשרויות לבחור גיטרות, כי יש היצע קטן יותר של גיטרות שמאליות באופן משמעותי.

שתף:
facebookyoutubeemail
call